Hobby

Internetowy portal tematyczny!

Dobór mebli oraz przeróżne inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby

Posted by admin on April - 26 - 2020 with Comments Off on Dobór mebli oraz przeróżne inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby
Dobór mebli oraz przeróżne inne rozwiązania pomocne w urządzaniu garderoby
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)

Jak urządzić garderobę?
Garderoba wcale nie musi być ogromnym pomieszczeniem, aby zmieścić w niej swoje rzeczy oraz zachować w nich ład. Sprawdzi się ona również jako zabudowa wnęki w ścianie w innym pomieszczeniu. Możemy garderobę wówczas odseparować drzwiami przesuwnymi od pokoju i wciąż będzie ona wyśmienicie pełnić swoją funkcję.

Jak urządzić wnętrze garderoby?
Jak będzie prezentować się nasza garderoba, uzależnione jest głównie od tego, co chcemy w niej magazynować. To, czy w naszej garderobie powinno znaleźć się mnóstwo regałó, szuflad lub może drążków z wieszakami uzależnione jest od rodzaju posiadanych rzeczy. Pod uwagę powinno się wziąć również ewentualne dodatkowe miejsce na przeróżne sprzęty, takie jak deska do prasowania bądź żelazko.

Jeśli mamy niewiele przestrzeni na garderobę, bardzo dobrą decyzją będzie zakup szafy na wymiar. Jest to doskonała metoda na zwiększenie przestrzeni na nasze ubrania, a także inne dodatki. Rewelacyjnym wyborem są meble na wymiar produkowanych przez firmę Komandor, która słynie z ładownych szaf ubraniowych. Warto zastanowić się także nad kupnem szafy narożnej, która umożliwi powiększenie dostępnej przestrzeni do przechowywania.

Drzwi przesuwne pozwolą zaoszczędzić miejsce
Rewelacyjnym pomysłem na powiększenie przestrzeni użytkowej garderoby będzie zamontowanie w niej drzwi przesuwnych, nawet jeśli będzie to oddzielne pomieszczenie. W ten sposób zaoszczędzimy nawet do 8 m2 powierzchni, która jest niezbędna do otworzenia zwykłych drzwi. Na rynku dostępnych jest dużo gotowych modeli, ale można też zdecydować się na drzwi przesuwne na wymiar, które produkowane są przez firmę Komandor.

Zadbaj o dobre oświetlenie
Należy pamiętać, że odpowiednie meble w garderobie to nie wszystko. Należy zadbać też o oświetlenie. Musi ono docierać do wszelkich półek i zakątków pokoju. W przypadku niemałych pomieszczeń musimy skupić się również na oświetleniu punktowym, iż oświetlenie ogólne może nie być odpowiednie do zapewnienia odpowiedniej ilości światła. Najkorzystniejszym wyborem są LED-y, szczególnie, że maja one najróżniejsze formy i bez problemu można je zamontować tam, gdzie tylko chcemy.

Nie zapomnij o dobrym lustrze
Ostatnim elementem, o którym nie można nie pamiętać jest lustro. Bardzo duża tafla nie tylko pomoże powiększyć optycznie pokój, ale również umożliwi nieograniczone oglądanie się podczas wybierania stroju. Gdy nie mamy przestrzeni na lustro stojące, można zdecydować się na wiszące. Bardzo dobrą alternatywą dla małych powierzchni jest szafa z drzwiami przesuwnymi, na których zamontowano lustro.

Comments are closed.